Relacje z USA są bardzo dobre. Czekamy na konkrety. Prezydent Donald Trump powtarza, że on robi interesy. Interesy dobre dla USA. Trzeba zatem zadbać o to, aby i polskie interesy wzięły górę. Z przekazanych informacji wynika, że kluczowe będą kwestie militarne, ale nie należy zapominać o sprawach takich jak wizy czy ustawa 447.

Mam nadzieję, że Polska odniesie zdecydowane korzyści z wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Udane rozmowy mogą stworzyć na przykład nowe szanse dla Zakładów Mechanicznych w Tarnowie, jeśli chodzi o pozyskiwanie kontraktów czy zleceń.

Warto podkreślić coś o czym chyba często zapomina się ze względu na silny podział na polskiej scenie politycznej. Pragmatyczna polityka zagraniczna musi mieć swoją ciągłość. Nawet jeśli zmieniają się rządy, z różnych powodów, to w interesie Polski jest zadbanie o to, aby dobre stosunki były kontynuowane. I choć wydaje się to oczywiste, to czy na pewno jest to w pełni zrozumiałe w Polsce przerytej podziałem, który jest bardzo trudny do załatania?