Koronawirus – oswoić strach

Każdy w Was jest z pewnością bardzo dzielny. Każdy z Was będzie z pewnością bardzo odważny, gdyby przyszło mu walczyć o byt jego najbliższych. W obecnej sytuacji walką o byt najbliższych i przyjaciół jest również spokojne czekanie na rozwój wydarzeń i ograniczanie kontaktów z innymi osobami. Jeśli tylko możecie zostańcie w domu. Wiem, że ciężko pracujecie i nie jest to takie proste i nie każdy ma możliwość pracy zdalnej. Jednak ograniczenie do minimum kontaktów z innymi osobami pozwoli przetrwać.

Odłóżcie na później wszystkie spotkania, które tak wspaniale organizujecie. Nic nie ucieknie. Mój licznik aktywnego uczestnictwa w spotkaniach stanął na razie na liczbie 89 po tym jak ponownie wybraliście mnie na swojego reprezentanta. Dobijemy do wymarzonej 100 w normalnych warunkach. Wspólnie radując się, że daliśmy radę w tak trudnych czasach. Radując się na spotkaniach, w kościołach, na uroczystościach państwowych. Jednak nie teraz. Proszę poczekajmy i zastosujmy się do wytycznych Pana Prezydenta, Pana Premiera i Pana Ministra Zdrowia. Ci ludzie wiedzą co robią. Poprzez Wojewodów szpitale dostają dodatkowe środki finansowe. Lekarze i personel medyczny wykonują wspaniałą pracę.

Piszę te słowa, aby dać Wam jasny przekaz. Nie wolno bagatelizować słów Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Trzeba pozostać odpowiedzialnym za siebie i innych. Kwarantanna, zamknięte szkoły, urzędy to nie czas na wzmożoną aktywność wbrew wszystkim i wszystkiemu. Staramy się robić to co niezbędne by być krok przed wirusem. Jeśli kolejne gminy chciałyby, abym był obecny na sztabach kryzysowych jestem do dyspozycji. Cały czas trzymamy rękę na pulsie.

Jeśli potrzebujecie Państwo wsparcia proszę kontaktujcie się telefonicznie z moim biurem. Biura w Tarnowie, Proszowicach, Zakliczynie i Szczucinie pracują nad Państwa dotychczasowymi sprawami zdalnie. Kolejne sprawy przyjmowane są telefonicznie i mailowo. Wspieramy wnioski samorządów do wyższych instytucji na bieżąco. Jeśli chcecie porozmawiać ze mną, jestem do dyspozycji. Jeśli chcecie odbyć Tele czy wideo-wizytę  – piszcie, dzwońcie. Wiem, że zadajecie sobie dziś rożne pytania. Nie tylko te techniczne. W takim czasie normalne są pytania o to co dalej. Co z nami?  Nie jest wstydem się bać. Odpowiedzialnością jest wspierać się w trudnych chwilach. Otwórzmy serca.

Tel: 787 100 153
e-mail: biuroposelskiekaczmarczyk@gmail.com