Tarcza antykryzysowa o wartości 212 miliardów uchwalona

W historycznych okolicznościach (pierwsze zdalne głosowanie w Sejmie RP) uchwalono tak zwaną „tarczę antykryzysową”, której głównym celem jest ograniczenie negatywnego oddziaływania na gospodarkę Polski oraz ochrona przedsiębiorców, pracodawców oraz pracowników. Wartość wszystkich proponowanych postulatów szacuje się na 212 miliardów złotych.

Te nadzwyczajne okoliczności były oczywiście podyktowane względami bezpieczeństwa nie tylko samych posłów i pracowników Sejmu – ale także ich rodzin oraz mieszkańców poszczególnych okręgów w całej Polsce w obliczu epidemii koronawirusa.

Proponowane rozwiązania zostały przedstawione przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Premiera Mateusza Morawieckiego i nazwane „Tarczą antykryzysową”. Ma ona chronić polskie firmy i pracowników – ograniczyć gospodarcze skutki epidemii koronawirusa w Polsce. To wsparcie dla przedsiębiorców, małych i średnich firm, ich pracowników oraz całej gospodarki, która w związku z kryzysem może w tym roku mocno zwolnić. Pakiet osłonowy składa się z 5 elementów zwanych filarami.

Poseł Norbert Kaczmarczyk tak wypowiadał się o tej sprawie:

„Stoimy dziś w obliczu ryzyka kryzysu gospodarczego. Przed nami duże wzywania. Odpowiedzią na te wyzwania jest właśnie Tarcza antykryzysowa, którą procedowano w Sejmie. To pierwsze małe kroki, ale niewątpliwie mające ogromne znaczenie dla minimalizowania negatywnych skutków dla gospodarki. Rozwiązania o wartości 212 miliardów złotych zostały przyjęte. Dziękuję, że mogę być Waszym głosem w tych trudnych czasach.”.