1000 maseczek dla Gminy Radgoszcz

Kolejne maseczki ochronne dla okręgu tarnowskiego. Tym razem 1000 sztuk zostało przekazanych do rozdysponowania w Gminie Radgoszcz. Zostały one wykonane przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Tarnowie w ramach zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

Do Radgoszczy maseczki trafiły dzięki wsparciu Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika oraz za sprawą skutecznej pracy wykonanej w tym kierunku przez Posła Norberta Kaczmarczyka oraz Dyrektora jego biura – Dariusza Niemca.

Poseł Norbert Kaczmarczyk wskazał:

„Cieszę się, że poprzez swoją pracę mogę wesprzeć Gminę Radgoszcz pod względem podniesienia poziomu bezpieczeństwa jej mieszkańców. Uszycie maseczek ochronnych było możliwe dzięki ogólnopolskiej akcji znanej szerzej pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. W jej ramach w okresie pandemii przywięzienne zakłady pracy zostały przekierowane na produkcję maseczek i innych środków ochrony indywidualnej. Produkcję tę uruchomiono na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. Dziękuję Ministrowi Ziobro za inicjatywę i Wiceministrowi Wójcikowi za wsparcie w tej sprawie. Cieszę się, że w tym trudnym czasie możemy wspólnie wspierać lokalną społeczność.”.

Dyrektor Dariusz Niemiec podkreśla:

„Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pracę nad pozyskaniem maseczek dla Gminy Radgoszcz. To wsparcie okazane ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej jest niewątpliwie bardzo cenną wartością w dobie pandemii, kiedy w sposób szczególny troszczymy się o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Co także ważne, taka akcja z pewnością kształtuje w osobach pozbawionych wolności poczucie solidarności ze społeczeństwem w tym trudnym czasie zmagania się ze skutkami epidemii COVID-19.”.

I chociaż zniesiono obowiązek noszenia maseczek ochronnych na zewnątrz (przy zachowaniu reżimu sanitarnego!), to nadal obowiązuje on w pomieszczeniach. Niewątpliwie przekazane maseczki będą bardzo przydatne w działalności samorządu i różnego rodzaju instytucji na terenie Gminy Radgoszcz. Będą także cennym wsparciem dla mieszkańców regionu. Wkrótce do okręgu tarnowskiego trafią kolejne maseczki ochronne wyprodukowane w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.