4 tysiące maseczek dla Gminy Skrzyszów – „Ziobryści” ponownie wspierają okręg tarnowski

4 tysiące sztuk maseczek ochronnych trafiło do Gminy Skrzyszów. Ich uszycie było możliwe dzięki zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Maseczki zostały przekazane do Skrzyszowa dzięki wsparciu Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika, Posła Norberta Kaczmarczyka oraz pracy wykonanej w tym kierunku przez Dyrektora biura poselskiego – Dariusza Niemca. Maseczki zostały wykonane między innymi w Zakładzie Karnym w Tarnowie.

Poseł Norbert Kaczmarczyk wskazał:

„Cieszę się, że możemy wspierać Gminę Skrzyszów pod względem podniesienia poziomu bezpieczeństwa jej mieszkańców. Uszycie maseczek ochronnych było możliwe dzięki ogólnopolskiej akcji znanej szerzej pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. W jej ramach w okresie pandemii przywięzienne zakłady pracy zostały przekierowane na produkcję maseczek i innych środków ochrony indywidualnej. Produkcję tę uruchomiono na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. Dziękuję Ministrowi Ziobro za inicjatywę i Wiceministrowi Wójcikowi za wsparcie w tej sprawie. Cieszę się, że w tym trudnym czasie możemy wspólnie wspierać lokalną społeczność.”.

Dariusz Niemiec podkreśla:

„Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pracę nad pozyskaniem maseczek dla Gminy Skrzyszów. To wsparcie okazane ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej jest niewątpliwie bardzo cenną wartością w dobie pandemii, kiedy w sposób szczególny troszczymy się o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Co także ważne, taka akcja z pewnością kształtuje w osobach pozbawionych wolności poczucie solidarności ze społeczeństwem w tym trudnym czasie zmagania się ze skutkami epidemii COVID-19.”.

I chociaż zniesiono obowiązek noszenia maseczek ochronnych na zewnątrz – z zastrzeżeniem zachowania rygorów sanitarnych – to nadal obowiązuje on w pomieszczeniach. Niewątpliwie przekazane maseczki będą bardzo przydatne w działalności samorządu i różnego rodzaju instytucji na terenie Gminy Skrzyszów. Będą także cennym wsparciem dla mieszkańców regionu.